cPanel de Virüs Tarama

Siteniz içerisinde virüsler birçok kez sorun yaratır ve sitenizi olumusuz etkiler. Sitenize saldırı, sızma, trojen yerleştirmeleri vs. problemler yaşamış olabilirsiniz. Bu sorunları en aza indirmek ve sitenizi devamlı güvenlik altında tutmak birincil görevlerinizden biri olmalı. Sitenizi dış etkenlere karşı korumak ve temizlemek cPanel üzerinden çok kolay. Resimler ile göstereceğimiz adımları takip ederek sitenize virüs taraması yapabilir, eğer var ise bunları kolaylıkla temizleyebilirsiniz.
1- Öncelikle cPanele kullanıcı adı ve şifremiz ile beraber giriş yapıyoruz. Advenced(Gelişmiş) kategorisi altında olan Virus Scanner içerisine giriyoruz.
———————————————————————————————————————————————————————————————-
———————————————————————————————————————————————————————————————-
2- Ardından karşımıza çıkacak menüde bize hangi seçenekler üzerinde tarama yapacağımızı soruyor. Tavsiyemiz teker teker hepsine tarama yapmanız. Tarama yapmak istediğiniz bölümü seçerek Scan Now butonuna basıyorsunuz ve taramanız başlıyor.
Tarama sonunda Virus Scan Complete. No Virus Found. Bildirim veriyor ise Virüs Tarama Tamamlandı. Virüs Bulunamadı. demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir